Alergeny

1 Obiloviny obsahující lepek
pčenice, žito, ječmen, oves, špalda, kamut nebo jejich hybridní odrůdy a výrobky z nich

2 Korýši

3 Vejce

4 Ryby
a výrobky z nich

5 Podzemnice olejná (arašídy)

6 Sójové boby

7 Mléko

8 Skořápkové plody
mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich

9 Celer

10 Hořčice
a výrobky z nich

11 Sezamová semena (sezam)

12 Oxid siřičitý a siřičitany
v koncentracích vyšších 10 mg, ml/kg, I, vyjádřeno SO2

13 Vlčí bob (lupina)

14 Měkkýši
a výrobky z nich

Platby: Stravné a školné.

Úhrada stravného:

• Úhrada stravného:

Stravné se platí zálohově.
Měsíční záloha je splatná vždy nejpozději do 10. dne stávajícího měsíce bankovním převodem na číslo účtu: 181748375/0300.

Variabilní symbol je přidělen každému dítěti. (Nutné zadat správný VS! Platby se nahrávají přímo do aplikace Správa MŠ z výpisu banky. Platba bez VS se nespáruje s vaším dítětem a jiný VS se může nahrát jinému strávníkovi).

Poznámka pro příjemce: Jméno a příjmení dítěte.

Trvalý příkaz zadávejte, prosím, od září do června.

• Vyhláška č. 107/2011 Sb., o školním stravování upravuje zařazení dětí do kategorií podle věku a výši finančních normativů na nákup potravin.

Finanční normy platné od 1. 9. 2024

Děti MŠ

Svačina, oběd, svačina

Děti MŠ 7

Svačina, oběd, svačina

Děti MŠ

Svačina, oběd

Děti MŠ 7

Svačina, oběd

Věkové skupiny

Kategorie MŠ

2 – 6 let

Kategorie MŠ 7

7 – 10 let

Do věkových skupin jsou strávníci zařazování vždy na dobu školního roku (září – srpen), ve kterém dosahují příslušného věku. Tzn., že pokud dítě MŠ dosáhne ve školním roce 7 let věku, finanční normativ bude stanoven ve věkové skupině 7 – 10 let.

Výše měsíčních záloh

Stravné

Školné

Celkem

Děti

1 250,- Kč/měs.

Předškoláci

0,-

800,- Kč/měs.

Pozn.: Předškoláci mají povinnou předškolní docházku, která je bezplatná, proto platí pouze stravné.

• Vyúčtování zálohových plateb:

Vyúčtování plateb stravného proběhne na základě skutečné docházky vratkou na účet plátce v červenci aktuálního školního roku.

• Platby o prázdninách:

Na měsíc červenec a srpen se bude vybírat záloha v hotovosti za přihlášené děti poslední týden v červnu. Vyrovnání proběhne v prvním týdnu v září nebo po dohodě s vedoucí školního stravování v den ukončení předškolní docházky do MŠ. Školné neplatí pouze děti řádně odhlášené v měsíci červnu. Děti nahlášené na letní prázdniny zaplatí školné v plné výši (vypočítané na daný měsíc) a stravné dle přihlášených obědů.

OMLOUVÁNÍ NEPŘÍTOMNOSTI DÍTĚTE

Strava se odhlašuje a přihlašuje 1 den dopředu (z důvodu normování počtu strávníků a potravin)

• osobně
    • aplikací Naše MŠ
    • e-mailem: jidelna@msvysokenj.cz
    • telefonicky: 481 593 111, 739 006 976
    • sms: 739 006 976

V případě náhlého onemocnění lze dítě omluvit nejpozději do 7:30 hodin téhož dne. Pokud dítě nelze včas ohlásit mohou si rodiče první den v době od 11.20 – 11.30 hodin odebrat stravu do svého jídlonosiče v kuchyni.

Další informace v MŠ
Marta Šimková – vedoucí ŠJ